Соціальний захист.


«Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родину


В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.
На платформі dity.gov.ua (https://www.dity.gov.ua/?utm_source=website&utm_medium=social&utm_campaign=social%20campaign&utm_content=website) («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.
Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:
🔹 Усиновлення або “народження серцем” — прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обовʼязки щодо дитини, як і батьки.
🔹 Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Ви стаєте законним представником/-цею дитини та відповідаєте за її життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток. При цьому держава надає фінансову підтримку на утримання дитини.
🔹 Прийомна сім'я: це родина або людина, яка прийняла на виховання до 5 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові. Держава виділяє кошти на утримання дітей.
🔹 Великі прийомні сім’ї (ДБСТ): беруть на виховання та спільне проживання не менше, ніж пʼять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. А держава виплачує грошове забезпечення батькам-вихователям, а також соціальну допомогу на кожну дитину.
🔹 Патронат: тимчасовий догляд та реабілітація в сім'ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі. Держава оплачує роботу патронатного вихователя та виділяє кошти на утримання дитини.
Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua. (https://www.dity.gov.ua/?utm_source=website&utm_medium=social&utm_campaign=social%20campaign&utm_content=website)
Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

 

 

 

 

 


 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПІДТРИМКИ ОСІБ СТОСОВНО ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНО ФАКТ ПОЗБАВЛЕННЯ ОСОБИСТОЇ СВОБОДИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ, ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

Поява категорії здобувачів освіти даної категорії обумовлена наслідками військової агресії рф проти України. Для захисту прав та соціальної підтримки зазначеної категорії осіб прийнято/доповнено змінами ряд нормативно-правових актів, зокрема:
- Закон України «Про соціальний та правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»;
- постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти»;
- постанову Кабінету Міністрів України від 29.08.2018 № 673 «Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти».
Також Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено Дорожню карту про права цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей.
У Дорожній карті щодо прав цивільних прописаний порядок встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, їхні права на державну грошову допомогу, на житло, на відновлювані заходи, заходи з адаптації, підтримки, права на соцзахист членів сімей цивільних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, права у сфері освіти, майнові права цивільних осіб, зниклих безвісти та багато іншого.

 


СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Охорона дитинства – система державних та громадських заходів, спрямованих на забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав.

Створення умов для забезпечення прав і свобод учасників навчально-виховного процесу

Важливим аспектом роботи ДНЗ «Інгулецький ПЛ» є соціальний захист. Це питання постійно розглядається на педрадах, нарадах при директорові, раді профілактики правопорушень, засіданнях учнівського самоврядування.

У закладі щорічно створюється банк даних дітей різних соціальних категорій. Оформлено списки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-напівсиріт, дітей зі статусом, дітей із багатодітних сімей та дітей групи ризику. Це дає змогу тримати на постійному контролі навчання, відвідування, умови проживання в сім'ях, тримати в полі зору кожного (-у) здобувача (-чку) освіти, яка потребує посиленої уваги з боку дорослих. У ліцеї розроблено заходи із соціального захисту.

 

Документи: